Cíle projektu

V Českém internetovském rybníce je mnoho projektů založených na podporu turistiky, pěšího poznávání přírody, měst a obcí. Na Facebooku je založeno mnoho diskuzních skupin o cestování a putování po ČR i světě. Na Instagramu je mnoho fotografií s hashtagy #turistika #vylety aj. My na to chceme jít jinak…..

Turistika s partnerem

Chceme mít jeden celý „ekosystém“, kdy budeme budovat značku „pěšky po Česku“. Toto se nám v případě www domény, instagramového účtu a Facebook skupiny povedlo realizovat. Nyní plníme tato prostředí obsahem. I když máme materiálu (fotografií, příběhů, i map) dost, nechceme udělat tsunami, chceme získávat přízeň našich sledujících postupně.

Jak jste si všimli, začínáme v prostředí redakčního systému WordPress, ale můžeme Vám slíbit, že i toto se v budoucnu změní. Vnímáme jej v současné době jako prvního adepta na změnu, nicméně si ujasňujeme, co od nového systému budeme chtít okamžitě a co budeme potřebovat do budoucna. Jsme ve fázi projektování systému a práci na cílovém konceptu systému nového.

Turistika s batohem

A co je tedy cílem? Náš příznivec bude moci hodnotit naše fotografie z našich cest na Instagramu. Pod stejnou značkou chceme našemu příznivci nabídnout diskuzi na Facebooku, kde bude moci hodnotit naše cesty, ptát se na informace o nich a přikládat fotografie ze svých cest, diskutovat, hodnotit. Nejen místa které navštívil sám, ale i místa, které navštívil kvůli nám, protože jsme mu je doporučili. V neposlední řadě chceme našemu příznivci umožnit budování našeho webu díky jeho nápadům, jeho zkušenostem z cest, díky jeho umu. Chceme být více než jen neosobní a povrchní „pěšáci“.

Turistika s fotoaparátem

Cílem je mít skvělou cestovatelskou platformu po ČR, která bude umět nabídnout více, než dosavadní systémy, které má současný turista k dispozici. U nás získá povrchní turista plán trasy, rekreační turista se dozví jaké je na trase počasí, kolik ujde, jaké je převýšení a profesionální turista se dozví encyklopedická data o tom, co uvidí. Chceme jít ještě dál, ale vzhledem ke stávající konkurenci toto vyzrazovat momentálně nechceme. Postupe času se chceme stát platformou, která bude technologickým lídrem i komplexní platformou pro většinu turistů – začínajících i zkušených.

Tak co, jdete do toho s námi?

 

Facebooktwitteryoutubeinstagramby feather
Facebooktwitterby feather