Malé, ale důkladné rozhlédnutí po Mělníku

Když je podzim bez listí, nebo i zima a státní hrady a zámky mají zavřeno, je třeba zkusit ty soukromé, které mají otevřeno celoročně. Když je příležitost na nějakou akci typu dýňobraní, vinobraní, masopust a můžete to spojit s návštěvou hradu či zámku, tak není co řešit. A pokud máte malou ratolest a jedná se o městský okruh, není co řešit dvojnásob.

Náměstí ve městě Mělník

A tímto způsobem jsme i my jednoho dne zacílili na Mělník i tamější zámek, sídlo Jiřího Lobkowicze. Mělník je město vína, město, kde je soutok Labe a Vltavy, přístaviště má spojení po vodě do Prahy, no prostě je na co se dívat a co obdivovat.

barevné dýně na zámku Mělník

Zajímavosti, které uslyšíte pokud si zaplatíte vstup na zámek (třeba že zámek vznikl obestavěním středověkého hradu), podíváte se do sklepení, dostanete okoštovat, no prostě paráda. Když k tomu přidáme procházku k soutoku Labe s Vltavou, návštěvu Hořínského parku, historického zdymadla a to vše třeba i s kočárkem, jde opravdu o skvěle prožitý den.

Díky této perspektivě je vidět, že jsme absolvovali prohlídku zámku 🙂

Shrnující informace

  • převýšení 83 m
  • délka trasy cca. 6 km
  • typ trasy okruh, možno absolvovat i s kočárkem
  • náklady 0 Kč, nebo parkovné dle ceníku, nebo 110 Kč/dospělí vstupné na zámek
  • otevřeno non-stop / dle hodin na zámku

Doplňující informace:

Více fotografií i videa publikujeme současně s vydáním článku na našem Instagram účtu a taktéž na naší Facebook stránce. Sledujte nás, následujte nás.

Děkujeme a ahoj zase zítra!

Facebooktwitteryoutubeinstagramby feather
Facebooktwitterby feather
Příspěvek byl publikován v rubrice Středočeský kraj, Výlet s kočárkem se štítky , , , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.