Lesopark Horka – aktivní odpočinek v lese

Dnešní návštěvou navážeme na doporučení, které jsme vám včera dali a zůstaneme nadále kousek od Liberce. V lesoparku Horka se děti vyřádí, maminky budou mít děcka pod dozorem a kutilští tatínci budou hloubat a přemýšlet „jak to udělali“ :).

celkový pohled na ležícího a spícího obra

obr v lesoparku Horka

Lesopark Horka je místo se zábavou pro celou rodinu, a pokud si s sebou přivezete jídlo a pití, můžete se bezplatně naprosto úžasně bavit po celý den. V tomto lesoparku najdete hned v úvodu ležícího a spícího obra, kterému můžete něco pošeptat. Pokud mu však do ucha zařvete……. Prostě sranda a paráda!

jeden z EKO domečků v lesoparku Horka

domeček ve stromech v lesoparku Horka

Děcka jistě ocení mnoho prolézaček, domečků, houpaček a lanovek. Dospěláci zase mnoho informačních tabulek, kde si své znalosti o přírodě osvěží a svým ratolestem budou moci předat zase kus svého vědění, pokud tedy nebudou děti atrakcemi roztěkané, a budou chtít vnímat :). Celkem je v lesoparku asi 500 takových „vědomostních“ zastavení a každoročně přibývají další atrakce i zastaveníčka.

přivezte si vuřty a dřevo a posezení u ohně může začít….

Naprosto kouzelné je posezení v amfiteátru, kde si můžete předvolit píseň, kterou si můžete zazpívat. Pokud budete chtít umocnit svůj zpěv i pohybovými kreacemi, můžete tak učinit na pódiu. Písní je k dispozici mnoho a všechny jsou známé. Mezi nimi nechybí ani ty, určené pouze k poslechu. Asi byste těžko co zpívali na znělku třeba ze StarWars :). A pokud budete početnou rodinou, můžete sehrát v amfiteátru i divadlo pro ostatní návštěvníky – tedy pokud budete mít něco secvičeno a nebo prostě jen tak, improvizovaně.

vstup do amfiteátru Horka

„Otec“ libereckého Babylonu zde prostě EKO i logicky vybudoval cosi, co bezplatně, nenásilně a hravou formou obohatí děti i dospělé o další vědomosti. Jak jsme psali, jde o živý projekt, který se každoročně rozroste o několik atrakcí či vědomostních zastavení.

Shrnující informace

  • převýšení cca 15 m
  • délka trasy dle toho, co vše prošmejdíte 🙂
  • typ trasy okruh
  • náklady vstupné 0 Kč
  • otevřeno non-stop

Doplňující informace:

 

Facebooktwitterby feather
Facebooktwitteryoutubeinstagramby feather
Příspěvek byl publikován v rubrice Kousek od silnice, Liberecký kraj, Výlet s kočárkem se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.