Liberec – město inteligence, podnikavosti a vkusu

Město Liberec je vysokoškolské město, jehož technická univerzita má skvělé renomé, nejen kvůli dnešnímu nanotechnologickému průkopnictví, ve kterém patří ke světové špičce. Liberec nám nadělil taktéž mnoho skvělých podnikatelů minulých i současných. Mezi liberecké rodáky patří mnoho osobností, které znáte.

radnice v Liberci

Do Liberce jsme se tedy vypravili, ale jako turisté. Nechtěli jsme si poměřovat svůj intelekt v IQ Landii, IQ parku, IQ planetáriu, IQ FabLabu. Vydali jsme se za krásami města, zejména historického jádra, které je hojně využíváno filmaři – ze světových hitů které se tu natáčeli je to třeba Spiderman, z tuzemských zase – Obsluhoval jsem anglického krále.

zachráněná dobová architektura v Liberci

Inteligenci a podnikavost jsme okrajově zmínili, pokračujme ve vkusu. Německé obyvatelstvo, které tu hojně žilo, zde zanechalo vkusné domy. Díky podnikavosti a inteligenci nynější generace jsou tyto domy i udržované. Při výletu jsme se jimi kochali a díky péči zdejší radnice přibyli i jiné, nové okrasné prvky, které jsme taktéž obdivovali.

rozhledna Liberecká výšina

I v Liberci jsme hledali přírodu, pohodu a relax. Námi doporučovaná trasa toto vše splňuje a budete jednoduše nadšeni jak město s více jak 100.000 obyvateli může být udržované, čisté a okrášlené. Ostatně jinak by sem ani filmaři asi nejezdili, že? Architektura Liberce nás natolik uchvátila, že se sem ještě určitě vrátíme!

Liberecká přehrada Starý Harcov

Shrnující informace

  • převýšení 219 m
  • délka trasy cca. 7,5 km
  • typ trasy okruh
  • náklady vstupné  na rozhledny, jinak 0 Kč
  • otevřeno dle provozní doby, jinak non-stop

Doplňující informace:

Tak hezký první jarní den v roce 2020 🙂

Na těchto stránkách naleznete jen skromně fotografií. Další publikujeme na našem Instagram účtě, případná videa na YouTube kanále. Staňte se našimi sledujícími (Instagram) nebo odběrateli (YouTube) a již vám nic z míst, která jsme navštívili, neunikne. S námi budete vždy v obraze.

Facebooktwitterby feather
Facebooktwitteryoutubeinstagramby feather
Příspěvek byl publikován v rubrice Liberecký kraj, Výlet s kočárkem se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.