Štaufská císařská falc – hrad Cheb

Podivný název tohoto příspěvku a tipu na výlet je opravdovým a jedinečným unikátem na našem území, kterým se hrad Cheb honosí . O co se jedná, vám právě na hradě v Chebu vysvětlí. Navíc si budete moci projít expozici středověkých zbraní – katapultů ,vrhadel i novodobějších palných moždířů a děl, stejně tak se dozvíte mnoho věcí o mučení, alchymiii atp. To všechno na jednom místě – hradě Cheb.

proslulá Černá věž hradu v Chebu

My jsme si prošli ještě levý a pravý břeh řeky Ohře, nad kterou se majestátně hrad Cheb tyčí, a na tuto námi absolvovanou trasu vás taktéž zveme. Je na co se dívat a pokud jste byli v Chebu před rokem 89, skoro nic, krom hradu, již v tomto městě nepoznáte. Opravdu nevídaně toto město zkrásnělo.

ťuk, ťuk ťuk….zaklepejte na hrad v Chebu a vstupte

Po hradu a kocháním se zajímavostmi v centru města můžete s kočárkem i dětmi navštívit vcelku rozsáhlé dětské hřiště a okusit dlouhé a strmé nerezové skluzavky (bod 6), nebo si propláchnout svalstvo ve venkovní posilovně Krajinka.

na hradě Cheb se dozvíte leccos i o mučení….brrrr

J.W. Goethe miloval dnešní Karlovarský kraj a tak ani v Chebu nesmí chybět Geotheova lavička (bod 9) a cesta zpět kolem novodobé Vyhlídkové věže s lávkou, přes starou historickou Krytou lávku vás dovede zpět ke startu celého výletu, ale to již budete vědět, že Cheb je město, ve kterém je na co se dívat, kde sportovat i kde jen tak odpočívat. Návštěvu Chebu a jeho krás rozhodně doporučujeme, a to i s dětmi a kočárky. I děti si zde přijdou na své.

novodobá lávka a vyhlídková věž v Chebu. Co vám tak vyhlídka jenom připomíná? 🙂

Shrnující informace

  • převýšení 53 m
  • délka trasy cca. 4,5 km
  • typ trasy okruh
  • náklady vstupné na hrad, jinak 0 Kč
  • otevřeno dle provozní doby hradu, jinak non-stop

Doplňující informace:

Na těchto stránkách naleznete jen skromně fotografií. Další publikujeme na našem Instagram účtě, případná videa na YouTube kanále. Staňte se našimi sledujícími (Instagram) nebo odběrateli (YouTube) a již vám nic z míst, která jsme navštívili, neunikne. S námi budete vždy v obraze.

Facebooktwitterby feather
Facebooktwitteryoutubeinstagramby feather
Příspěvek byl publikován v rubrice Karlovarský kraj, Výlet s kočárkem se štítky , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.