Zámek Lužec a zaniklá obec Vlčinec

Jak se zámek Lužec popasoval s dobou, která jej míjela se dozvíte v závěru tohoto dnešního povídání. Nicméně je zámek Lužec v současné době v rukou ruského majitele, který jej šňoří s vkusem, který mívají velmi bohatí lidé, obzvláště ruské národnosti. Za návštěvu však tento zámek právě proto stojí (alespoň nahlédnout).

lovecký zámek Lužec v Karlovarském kraji

Naší plánovanou trasou se dostaneme do zaniklé obce Vlčinec (také Velflík, nebo německy Wölfling), která zanikla v důsledku vysídlení Němců, kde určitě naleznete krásná místa a zákoutí pro fotografování „starých časů“. Celebritou obce je velmi fotografovaná a navštěvovaná Myslivna Vlčinec. Mineme jezero Jezero (opravdu se ona vodní plocha jmenuje Jezero) a vrátíme se k zámku Lužec.

dobová pohlednice obce Vlčinec

Pokud si projdete námi doporučovanou trasu, která nutně (jak je u nás zřejmé) nekopíruje pouze oficiální turistické trasy, projdete se mezi krásnými lesními zákoutími. Překonáte výškové stoupání 314 m, takže tato trasa nepatří mezi ty vyloženě odpočinkové. Ale pokud nebudete pospíchat, budete se kochat, tak těch cca. 8.5 km ujdete a uvidíte něco, co vám oficiální cestovatelské příručky nenabídnou – kýčovitý zámek Lužec, zaniklou obec Vlčinec s originální patinou a v neposlední řadě jezero Jezero, které umí krásně zrcadlit okolní lesy a oblohu na své klidné hladině.

Doplňující informace:

 

Facebooktwitterby feather
Facebooktwitteryoutubeinstagramby feather
Příspěvek byl publikován v rubrice Karlovarský kraj se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.